Trzy drobne rzeczy

Hello world!
06/06/2017
Jak przyjmować feedback i … przeżyć :)
05/09/2017

Zastanawiałeś się kiedykolwiek jak 3 drobne rzeczy lub gesty mogłyby wpłynąć na Twój dzień i co w nim zmienić? Może wydawać się, że nieznacznie, wiec dla przykładu podam sytuację odwrotną- czy zdarza Ci się, że jedna niewielka, ale nieprzyjemna sytuacja może skutecznie zepsuć Ci dzień?

Co jeśli bylibyśmy w stanie „zaklinać rzeczywistość” i sprawiać, aby nasze działania wspierały nasze dobre samopoczucie pod koniec dnia?

Pragniesz dobra- daj dobro

Jakkolwiek banalnie lub paradoksalnie może to brzmieć- dobro wraca. Jeśli świadomie skoncentrujesz swoje działania, aby wykonać 3 przysłowiowe ‘dobre uczynki’, zobaczysz, że Twoje życie zacznie się odmieniać.

Jak to działa?

1) Jeśli jesteś dobry dla kogoś- ta osoba zazwyczaj odwdzięcza Ci się tym samym.

2) Kiedy koncentrujesz się na robieniu czegoś dobrego, Twój umysł automatycznie skupia się na pozytywach. Z tego powodu zwracasz dużo mniej uwagi na negatywy i stopniowo zaczynają Cię wypełniać coraz piękniejsze myśli. A wiadomo- w pozytywnym myśleniu siła

3) Poczucie ważności- robiąc coś dobrego dla innych przyczyniamy się do tego, aby świat był lepszy. Każdy chciałby żyć w dobrym świecie, ale nie zawsze chce nam się ten dobry świat tworzyć. Dzięki takiemu działaniu czujemy, że robimy coś ważnego, dla jakiegoś wyższego dobra, a to sprawia, że nasze działania mają sens.

4) Kiedy robisz coś dobrego, sam dobrze się czujesz. Tak działa ego. I mimo, że ego jako takie ma sporo wad, fakt, że rośniemy, kiedy zrobimy coś pozytywnego jest jego niewątpliwą zaletą

Podsumowując: zacznij od 3 prostych rzeczy- przynieś ciasto do pracy i zaproponuj swojemu działowi wspólną herbatę, pomóż sąsiadce wnieść wózek po schodach, uśmiechnij się najpiękniej jak potrafisz do obrażonej pani sprzedawczyni, albo sporządź wieczorem listę najfajniejszych rzeczy, które przydarzyły Ci się w ciągu dnia.

A następnie obserwuj jak każde takie działanie sprawia, że pękają lody, atmosfera się zmienia, a Twoje relacje z otoczeniem stają się coraz bardziej satysfakcjonujące.

Polecam, sprawdzone

WW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *