Pozytywna neuroplastyczność mózgu
- warsztaty i coaching


ZOBACZ JAK DZIAŁA TWÓJ MÓZG

I ZACZNIJ DZIAŁAĆ MĄDRZEJ

Czym jest neuroplastyczność mózgu?

Neuroplastyczność to wrodzona cecha tkanki nerwowej mózgu polegająca na tworzeniu nowych połączeń międzyneuronalnych. Odpowiada za większość funkcji mózgu, na przykład za adaptację, samonaprawę czy też procesy uczenia się i pamięci. Poprzez pracę nad wzmacnianiem oraz tworzeniem połączeń odpowiedzialnych za poczucie spokoju, sprawczości i mocy, możesz  zatroszczyć się o wszystkie najważniejsze aspekty Twojej pracy i życia.

W czym pomaga Trening Pozytywnej Neuroplastyczności?

Obniżenie stresu
i napięcia

Twój mózg jest ewolucyjnie zaprogramowany tak, aby potęgować potencjalne zagrożenia. Ten wspaniały system służy do przetrwania - w prehistorycznych czasach mogliśmy albo myśleć, że w krzakach czai się tygrys, nawet gdy go tam nie ma lub założyć, że go nie ma kiedy tam był. Opłacalność rezultatów obydwu sytuacji jest łatwa do przekalkulowania. Problem w tym, że to domyślne ustawienie w obecnym tempie życia sprawia, że nasze mózgi często pozostają w trybie niepotrzebnego zaalarmowania, powodując nadmiar stresu i napięcia oraz wypaczając nasze reakcje na codzienne wyzwania.

Zwiększenie inspiracji do działania

Motywacja do działania to ciekawa sprawa. Bombardowani ze wszystkich stron złotymi radami na zmotywowanie się wdrażamy coraz to nowe sposoby działania. Często już po kilku tygodniach wracamy do punktu wyjścia i ... zaczynamy poszukiwania od nowa. Trudno działać z inspiracją i koncentracją, kiedy w naszym mózgu cały czas palą się czerwone lampki, a system nerwowy jest nastawiony na walkę i potęgowanie negatywnych bodźców. Potrzebujesz najpierw przeprogramować mózg i zacząć działać z lekkością.

Wyjście
ze stanu walki

Twój system nerwowy bazuje na dwóch trybach: responsywnym i reaktywnym. W tym pierwszym działasz i żyjesz w spokoju i pokoju, masz dostęp do kreatywnych rozwiązań i poczucia sprawczości. Drugi natomiast pełen jest lęku, poczucia niemocy i napięcia. Dzięki praktyce Pozytywnej Neuroplastyczności uczysz mózg bycia w trybie responsywnym i cieszysz się wewnętrznym spokojem nawet w trudnych sytuacjach.

W jakich tematach się specjalizuję?

Empatyczna sprzedaż

Bazując na 13-letnim doświadczeniu sprzedażowym oraz wiedzy na temat tego jak działa mózg klienta na zakupach, pomagam budować systemy sprzedaży oraz wspieram w utrzymaniu wyróżniającego sposobu obsługi klienta. Trudności ze sprzedażą nie polegają na tym, że nie wiemy co robić, lecz na tym, że nasze wewnętrzne ograniczenia nie pozwalają nam działać w określony sposób. Dzięki Treningowi Pozytywnej Neuroplastyczności uczę budować empatyczną i otwartą postawę, która buduje trwałe relacje z klientami i sprawia, że sprzedaż staje się łatwa.

 

Budowanie nawyków i systemów osiągania celów

Lubimy myśleć, że świadomie kształtujemy swoją rzeczywistość. Prawda jest taka, że to umysł podświadomy zarządza wszystkim, co robimy.  Możesz stawiać cele, rozpisywać listy zadań i stawać do różnorodnych zmagań, jednak to, czy dotrzemy do wyznaczonych szczytów zależy od nawyków i utartych wzorców, które rządzą naszym codziennych zachowaniem. Zaproś swój mózg na pokład tej podróży, aby sukcesywnie zmierzać do celu. 

Kompetencje miękkie

Niezależnie od tego, czy myślisz o własnym rozwoju, czy szukasz rozwiązań dla Twojej firmy, kompetencje miękkie takie jak motywacja, zarządzanie emocjami czy umiejętność organizacji zadań są kluczowym elementem rozwojowej drogi. Twój mózg może być Twoim motorem napędowym lub Twoją największą blokadą. Poznaj tajniki pracy nad kompetencjami miękkimi z punktu widzenia działania Twojego mózgu, a zobaczysz, że zmiana może być prosta i spokojna. 

O mnie

Jestem trenerką z ponad 3 000 godzin warsztatowych na koncie. Moją fascynacją jest ludzki mózg. Podczas warsztatów wykorzystuję wiedzę o nim tak, aby wspierać w znajdowaniu rozwiązań dostosowanych do tego jak działa. Wierzę, że człowiek składa się z wielu poziomów, dlatego najbliższa jest mi idea zrównoważonego rozwoju, który jest mieszanką metod, dostosowaną do aktualnych potrzeb.  

Mózg od lat udowadnia mi, że warto znać i rozumieć procesy, które w nim zachodzą. Wtedy nasze działania mają sens i wszystko co robimy jest jak dokładanie cegiełek budujących efektywność i pełnię w pracy oraz życiu prywatnym. Jestem coachem akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz trenerką Treningu Pozytywnej Neuroplastyczności mózgu wg Ricka Hansona.

FAQ

Najłatwiej wysyłając zapytanie na adres kontakt@weronikawojciechowska.pl 

Oczywiście. Jako przedsiębiorca wystawiam faktury dla innych firm oraz rachunki dla osób indywidualnych. 

Bardzo zależy to od aktualnego obłożenia mojego kalendarza, jednak stawiam sobie za cel, aby rozpoczęcie procesu coachingowego miało miejsce w ciągu 2 tygodni od naszego pierwszego kontaktu. Warsztaty dla firm ustalam indywidualnie po wstępnych badaniach potrzeb. 

W normalnym trybie sesje indywidualne mają miejsce w wygodnej sali na warszawskim Mokotowie lub Woli oraz online. 

Obecnie z powodu pandemii sesje odbywają się wyłącznie online. 

Warsztaty dla firm odbywają się w Waszym biurze lub wynajętej przeze mnie sali (zwiększa to koszt warsztatu). Warsztaty dla osób indywidualnych odbywają się w wygodnej sali w Warszawie lub wyjazdowo w jakimś pięknym miejscu w Polsce. 

ODBLOKUJ POTENCJAŁ TWOJEGO MÓZGU

Rozpocznij pracę indywidualną